Pozytywny poniedziałek


Czy można polubić poniedziałki? Zdecydowanie tak! Wszystko zależy jednak od naszego nastawienia i podejścia do tematu. Chcesz poznać moje sposoby na dobre rozpoczęcie tygodnia? Zapraszam. :-)

Do niedawna poniedziałki były moją zmorą. Wiele razy nie mogłam uporać się z zadaniami, które niespodziewanie pojawiały się po weekendzie. Dlatego postanowiłam wypracować sobie kilka nawyków, dzięki którym mogę dobrze rozpocząć tydzień.

1.

W niedzielę kładę się spać przed 22. Czytam fajną książkę, staram się jeszcze nie myśleć o sprawach, które mam do zrobienia w poniedziałek.

2.

Poniedziałkowy poranek poświęcam na przygotowanie listy zadań na cały tydzień. Dzięki temu wiem, co i na kiedy mam do zrobienia, a rzeczy, które potencjalnie będą dla mnie najtrudniejsze staram się robić od razu. Polecam fajny tekst w tym temacie.

3.

Odwiedzam swoje ulubione miejsca w sieci i czytam wartościowe artykuły. Całe szczęście już dawno przestałam zaglądać na portale plotkarskie i przeglądać bezmyślnie Facebooka, co pozwala mi znaleźć czas na inne ciekawe zajęcia.

4.

Wybieram motywujący cytat, który będzie towarzyszył mi przez cały tydzień. Zazwyczaj notowałam sobie taki tekst w notesie lub na kartce i trzymałam w widocznym miejscu. Ostatnio jednak wpadłam na pomysł robienia małych plakatów na każdy tydzień.

DSC_0034

Plakaty będą pojawiały się w każdy poniedziałek i będą do pobrania za darmo. Zachęcam Was do ich drukowania.  pdf

Jeśli macie jakieś propozycje cytatów, które chcielibyście zobaczyć na plakatach dajcie znać w komentarzach. :-)

Dodatkowo mam dla Was jeszcze kilka fajnych linków:

Czy sukces jest kwestią przypadku?

Kilka przydatnych porad jak skupić się na tym co ważne.

Słodkie kotki i inne cuda na poprawę humoru.

 

Pozdrawiam,

Klaudia

 


YOU MIGHT ALSO LIKE

Close