Moje domowe SPA

Kiedyś wspominałam, że raz w tygodniu staram się wygospodarować czas tylko dla siebie. Pomaga mi to odpocząć, zregenerować siły i odprężyć umysł. Nie zawsze musi być to wizyta w luksusowym spa, czy zabieg u kosmetyczki, ale np. miły wieczór w domowym zaciszu. Wystarczy niewielki wysiłek i w kilka chwil można we własnej łazience stworzyć świątynię relaksu. Dzisiaj chciałam się podzielić z Wami moimi sprawdzonymi sposobami na stworzenie idealnego domowego spa.

 

Zapach

Domowe spa zawsze rozpoczynam od rozpalenia kilku świec i wstawienia kominka do aromaterapii z olejkiem eterycznym. Moje ulubione zapachy to: lawenda, pomarańcza i bergamotka. Dodatkowo światło świec ma przyjemną, ciepłą barwę, która wprowadza przytulną atmosferę, szczególnie jeśli zrezygnujemy z innych źródeł światła.

domowe spa

Muzyka

Włączam płytę ze swoją ulubioną z muzyką lub fajnego audiobooka. Muzyka wpływa na mój nastrój i samopoczucie, dlatego wybieram takie utwory, które uspokoją umysł i będą tylko tłem do zabiegów pielęgnacyjnych. Na końcu wpisu znajdziecie moją playlistę. 

domowe spa

Kosmetyki

Uwielbiam peelingi i wszystkie złuszczające specyfiki, a wieczorne zabiegi zaczynam zawsze od wyszczotkowania całego ciała na sucho. Następnie pod prysznicem wykonuję peeling, który wcześniej sama przygotowuję. Ostatnio pokazywałam przepis na ulubiony peeling kokosowo-różany. Dodatkowo nawilżam skórę balsamem (obecnie stosuję brzozowy balsam sylveco) z dodatkiem kilku kropel witaminy e. Na twarz nakładam maseczkę z zielonej glinki. 

Przekąski

Coś do przegryzienia na pewno się przyda, uwierzcie mi. Ja najczęściej podjadam owoce lub jakąś małą słodkość, którą wcześniej upiekę. Zaopatruje się też w zapas wody z dodatkiem cytryny lub ogórka, a od czasu do czasu chętnie wypiję lampkę czerwonego wina.

rustykalna tarta

Coś do czytania

Kiedy już wykonam wszystkie domowe zabiegi i ubiorę się w pachnący szlafrok lubię usiąść w fotelu z gazetą lub książką. Komputer i inne urządzenia z dostępem do internetu odkładam na biurku, gdyż nie chcę, aby coś zakłóciło mi ten przyjemny wieczór.

Czysty dom

Dobrze jest też wcześniej posprzątać dom, a w szczególności łazienkę, aby móc czerpać jeszcze większą przyjemność z wieczoru spa. Brudna umywalka, czy sterta rzeczy do prania mogą skutecznie pogorszyć nastrój, dlatego warto wcześniej zadbać o porządek.

 

Pozdrawiam,
Klaudia

YOU MIGHT ALSO LIKE

Close