Jak wybrać suszarkę do włosów?

Jeśli jesteście posiadaczkami długich włosów wiecie ile czasu zajmuje ich mycie, pielęgnacja i suszenie, szczególnie jeśli pozwalacie im schnąć naturalnie. Zdarzają się jednak sytuacje, w których chcemy szybko uporać się z mokrymi włosami i musimy sięgnąć po suszarkę. Warto mieć wtedy pod ręką urządzenie, które nie tylko szybko wysuszy nasze włosy, ale również nie zniszczy ich. Dlatego wybierając suszarkę nie warto sugerować się tylko ceną i wyglądem zewnętrznym. Koniecznie trzeba zwrócić uwagę na kilka ważnych funkcji.

DSC_0182

Moc suszarki

Jeśli jesteście posiadaczkami długich włosów koniecznie wybierajcie suszarki o mocy ok.2000 W. To właśnie moc wpływa na efektywność i szybkość suszenia, a im szybciej włosy będą suche tym lepiej dla nich.

Funkcja jonizacji

Włosy w kontakcie z ciepłym powietrzem gromadzą dodatnie ładunki elektryczne przez co narażone są na uszkodzenia i łatwo się elektryzują. Dlatego warto wybierać suszarki z funkcją jonizacji, która wytwarzając jony ujemne równoważy ładunek elektryczny, dzięki czemu włosy są wygładzone, błyszczące i podatne na układanie. Wydaje się to dość skomplikowane, ale naprawdę działa. 

Osobny przycisk z chłodnym powietrzem

Funkcja przydatna szczególnie w końcowym etapie suszenia, kiedy chcemy wygładzić włosy. Zwróćcie uwagę czy suszarka posiada na rączce osobny przycisk uruchamiający strumień chłodnego powietrza.

Regulacja temperatury

Dzięki tej funkcji mamy możliwość dostosowania temperatury do kondycji naszych włosów. Starajcie się jednak regulować temperaturę tak, aby nie dopuścić do przegrzania się włosów, gdyż stają się wtedy bardzo podatne na uszkodzenia. Łatwo sprawdzić czy ustawiona temperatura nie jest za wysoka. Wystarczy skierować strumień powietrza na szyję lub rękę, jeśli po kilkunastu sekundach nie będzie parzył skóry oznacza to, że jest odpowiedni. Optymalna temperatura suszenia wynosi 30-60 stopni. Ważna jest też odległość suszarki od głowy. Najlepiej trzymać ją w odstępie ok. 30 cm. 

Waga i dopasowanie uchwytu do dłoni

Jeśli często będziecie korzystać z suszarki, a samo suszenie zajmuje Wam więcej niż 10 minut powinnyście wybrać lekkie urządzenie z dobrze wyprofilowanym uchwytem. Jeśli więc zdecydujecie się na zakup w sklepie internetowym zawsze sprawdźcie jak suszarka wygląda na żywo. Unikniecie przykrych rozczarowań.

DSC_0192

Moja aktualna suszarka to Braun Satin Hair 7 o mocy 2200 W. Korzystam z niej od ok. 2 lat i jak na razie sprawdza się doskonale. Szybko suszy włosy, zajmuje mi to ok. 20 minut, posiada 2 możliwości regulowania temperatury i funkcję jonizacji. Łatwo się czyści, ma też zdejmowany filtr. Jedynym jej minusem jest waga, która trochę daje się we znaki szczególnie podczas modelowania włosów. Widziałam, że niedawno pojawiła się nowa kolekcja lekkich i bardzo mocnych (2500w) suszarek Braun Satin Hair 5 Power Perfection. Może za jakiś czas skuszę się na wymianę, zwłaszcza, że nowa wersja jest dostępna w ślicznym białym kolorze.

susz

Jak często korzystacie z suszarki?

Pozdrawiam,

Klaudia

YOU MIGHT ALSO LIKE

Close