Papierowe torebki – DIY


Kiedy chciałam zapakować komuś jakieś słodycze np. kilka ciastek, czekoladki lub inne drobne słodkości zazwyczaj sięgałam po białe torebki śniadaniowe, które starałam się zawsze czymś ozdobić, aby wyglądały bardziej estetycznie np. kolorową taśmą lub przewiązać sznurkiem. Często jednak na zagranicznych stronach widziałam takie piękne kolorowe papierowe torebki i wzdychałam z zazdrości, że nigdzie w Polsce nie mogę znaleźć podobnych. Wtedy w mojej głowie zrodził się pomysł, aby wykonać samodzielnie takie torebki wykorzystując do tego kolorowy papier. Pomysł okazał się strzałem w dziesiątkę, bo torebki można zrobić dosłownie w 2 minuty i dopasować ich wielkość odpowiednio do sytuacji.

Potrzebne materiały:

  • dowolny papier kolorowy
  • klej do papieru
  • nożyczki, ewentualnie nożyczki ozdobne

 

DSC_0058torebka papierowa-diy

Torebki możecie wykorzystać na wiele sposobów i dopasować ich kolory odpowiednio do okazji. W sklepach papierniczych jest spory wybór ozdobnych papierów, które idealnie nadają się do tego projektu. Pamiętajcie, aby wybierać stosunkowo cienki papier, który będzie się łatwo składał, ja często wykorzystuję w tym celu papier do origami lub kolorowy papier do drukarki.

DSC_0069

Do torebek można zapakować również drobne upominki dla gości weselnych.

DSC_0070 DSC_0072

Torebki można ozdabiać na wiele sposobów wykorzystując materiały znajdujące się w domu np. wstążki, naklejki, washi tape, spinacze. Wszystko zależy od Waszych upodobań i pomysłu.

DSC_0078

Co sądzicie o takich papierowych torebkach DIY, chciałybyście dostać coś w takiej?


YOU MIGHT ALSO LIKE

Close