Bo w Święta najważniejsza jest odpowiednia sukienka

Świąteczny czas jest wyjątkowy. Każda z nas pragnie wtedy wyglądać olśniewająco. Wigilia, Boże Narodzenia, rozmaite spotkania świąteczne przed i po – jest mnóstwo okazji, aby się wystroić.  Nasze odświętne stylizacje planujemy zazwyczaj wcześniej, nawet w grupie projektu 365 dni #wspódnicy zauważyłam pytania i dyskusje dotyczące strojów wigilijnych. Zamawiamy kreacje na ostatnią chwilę. Przejmujemy się, czy ulubione szpilki będą pasować do nowej spódnicy. Zastanawiamy się, czy można włożyć tę samą bluzkę, co dwa lata temu. Martwimy się, jak będziemy wyglądać, jak ocenią nas inni, a przez to zapominamy, co jest najważniejsze tego dnia.

Czyli czas spędzony z bliskimi, otwarte serca i celebrowanie wyjątkowej okazji.

Oczywiście, że piękna sukienka jest ważna, podkreśla niecodzienny charakter tych dni i dodaje pewności siebie. Jednak nawet w stylizacji nieidealnej, nie takiej, jak miała być – można spędzić niezwykłe i cudowne Boże Narodzenie. Wyobraziłam sobie zorganizowanie Świąt zupełnie bez spiny o wygląd, na przykład w wygodnych piżamach albo brzydkich świątecznych swetrach. Taka odrobina zabawnego dystansu mogłaby być z korzyścią dla zapamiętania się w gonitwie o doskonały wygląd.

W tym roku nie zdecyduję się na taki krok, jednak chcę spędzić te wolne dni w wygodnym, choć jednocześnie kobiecych stylizacjach. Jedną z nich, czerwoną sukienkę firmy Zygzak, pokazywałam Wam ostatnio, teraz pora na kolejną.

Otrzymałam od Marie Zelie, partnera mojego projektu spódnicowego, dzianinową nowość w ich kolekcji – kopertową sukienkę Filomena. Początkowo nastawiałam się na ciemnozieloną, również jako przeciwwagę do wcześniejszej czerwieni. Okazało się jednak, że ten kolor mi nie pasuje – w odróżnieniu od bordowego. Dzianina jest miękka i mięsista,  mimo wąskiego dołu nosi się bardzo wygodnie. Przeciwwagą są kimonowe rękawy, bardzo ciekawe, pierwsze takie w mojej szafie. Jestem zachwycona tym nietypowym fasonem i mam pewność, że będę często nosić tę sukienkę. Jak już wspominałam poprzednio, uważam, że z odpowiednimi dodatkami dzianinowe sukienki można nosić na różne okazje.

Chciałabym Wam też życzyć, abyście potrafił na luzie podejść do świątecznych stylizacji i przygotowań oraz skupić się na tym, co najważniejsze!

YOU MIGHT ALSO LIKE